עולם האינטרנט

בניית אתרים 2016

האתר הראשון בעולם  info.cern.ch הופיע בשנת 1990. היוצר שלה, טים ברנרס-לי, שפורסם תיאור שלו על הטכנולוגיה החדשה World Wide Web, המבוסס על מערכת הטיפול של שפת סימון היפר-טקסט HTML HTTP פרוטוקול תקשורת, אורי, ו. האתר גם תאר את העקרונות של התקנה והפעלה של שרתים ודפדפנים. האתר הפך האינטרנט הראשון בעולם – קטלוג כמאוחר יותר, טים ברנרס-לי יש להציב עליו רשימה של קישורים לאתרים אחרים.

את כל הכלים דרושים לאתר הראשון, ברנרס לי שהוכנו עוד קודם לכן – בסוף 1990 היו דפדפן Wide Web הראשון עולם היפר עם עורך פונקציונלי אינטרנט, NeXTcube מבוסס השרת הראשון ודף האינטרנט הראשון. "אבא" אינטרנט חשב שהיפרטקסט יכול לשמש כבסיס לרשתות חילופי נתונים, והוא יכול היה לשים את הרעיון שלו לפועל. חזרה בשינה 1980, טים ברנרס-לי יצר את תוכנת היפר פנה אלינו, המשמש לאחסון נתונים עמותה אקראית. לאחר מכן, בעת שעבד במרכז האירופי למחקר גרעיני בז'נבה (CERN), הוא הציע לעמיתים לפרסם מסמכי היפרטקסט, מחוברים על ידי קישורים.

ברנרס לי הוכיח את האפשרות של גישת היפרטקסט למנועי חיפוש פנימיים ומסמכים, כמו גם משאבי חדשות של האינטרנט. כתוצאה מכך, במאי 1991 ב– CERN אושר WWW הסטנדרטי. טים ברנרס-לי הוא "האב" של הטכנולוגיה הבסיסית של האינטרנט – HTTP, URI / URL, ו– HTML, אם כי היסודות התיאורטיים שלהם הונחו קודם לכן. בשנה 1940 Vannevar בוש העלה את הרעיון של הרחבת זיכרון אנושי בעזרת מכשירים טכניים, כמו גם מידע שנצבר על ידי האנושות אינדקס לחיפוש המהיר שלה. תיאודור נלסון ודאג אנגלברט מוצע טכנולוגית היפרטקסט – "הסתעפות" של הטקסט לקורא לקרוא גרסאות שונות. Xanadu, מעולם לא סיים מערכת היפרטקסט נלסון נועד לאחסון והאחזור של טקסט, שהוא הציג במערכת היחסים, " חלון ". נלסון רצה לקשר הפניות כל הטקסטים שנוצרו על ידי בני אדם.

נכון לעכשיו, ראשי טים ברנרס-לי הוא ייסד Consortium World Wide Web (קונסורציום רשת כלל עולמי), העוסק בפיתוח והיישום של תקני אינטרנט.

1967: לארי רוברטס מציע קשור ARPA מחשבים. מתחיל לעבוד על היצירה של ARPANET.

1969: ARPANET הרוויח. זה מתחבר למחשבים של מעבדות מובילות ומרכזי מחקר בארה"ב.

1971: ריי טומלינסון, מתכנת של חברת המחשבים בולט ברנק וניומן, מפתחת מערכת דואר אלקטרוני ומציע להשתמש בסימן @, המחליף את מילת יחס אנגלית «at».

1974: פותח את הגרסה המסחרית הראשונה של ARPANET – רשת של Telenet.

1976: רוברט מטקאלף יוצר Ethernet – רשת מחשבים המקומית הראשונה.

1982: לידתו של האינטרנט המודרני

וורדפרס (WordPress) היא מערכת ניהול תוכן שפותחה במקור לניהול בלוגים והתרחבה בהמשך למערכת לפרסום תכנים וניהול אתרי אינטרנט.

וורדפרס היא הממשיכה הרשמית של פרוייקט קוד פתוח אחר – b2/cafelog – היא החלה את דרכה במאי 2003 על ידי מאט מולנווג. בתחילתה היא הוסיפה כמה שורות קוד ששיפרו את הטיפוגרפיה של הכתיבה היומיומית, בהמשך התווספו תכונות ומאפיינים שונים שהפכו אותה למערכת לניהול בלוגים הפופולריות בעולם והיום זו מערכת ניהול תוכן בוגרת הנמצאת בשימוש של עשרות מיליוני אתרים ברחבי העולם.

המערכת מפותחת בקוד פתוח בשפת PHP על בסיס מסד נתונים MySQL והיא מופצת באופן חופשי. כל אחד יכול לתרום לקוד שלה ולשפר אותה.

Tags: 

כתיבת תגובה

Comment
Name*
Mail*
Website*